آموزش تزریق بوتاکس

آموزش بوتاکس

بوتاکس یکی از روش های اثبات شده برای جوان سازی پوست است. در ابتدا از تزریق سم بوتولینوم برای تسکین دردهای میگرنی استفاده می شد؛ اما دانشمندان کم کم متوجه شدند که این سم تصفیه شده علاوه بر کاهش دردهای میگرنی می تواند خطوط چین و چروک را نیز برطرف کرده و شروع به آزمایش آن در بحث زیبایی کردند و نهایتاً به نتایج خوبی دست یافتند؛ اما آیا این تزریق مانند تزریق آمپول های معمولی ساده است و هر کسی می تواند آن را انجام دهد؟ یا نیاز به آموزش های تخصصی دارد؟ ذر این مقاله شما را با آموزش تزریق بوتاکس آشنا میکینم

مراحل انجام تزریق بوتاکس

ما در ادامه شما را با نحوه  آموزش تزریق بوتاکس آشنا می کنیم.  به این نکته توجه داشته باشید که هر چند بر اساس فیلم های آموزشی ممکن است این تزریق ساده به نظر برسد اما اصلاً کار ساده ای نیست و کاملاً نیاز به تخصص و شناخت آناتومی بدن دارد. پس اینجا فقط یک توضیحات مختصر برای اطلاع بیشتر به افرادی که می خواهند این کار را برای جوان‌سازی پوستشان انجام دهند داده می شود.

آموزش تزریق بوتاکس

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس

برای آموزش تزریق بوتاکس باید به این نکته توجه کنید اولین مرحله بعد از تصمیم به انجام بوتاکس مشورت با یک پزشک متخصص پوست یا جراح زیبایی است. پزشک باید ابتدا شرایط شما را برای انجام بوتاکس بررسی کند؛ زیرا هر کسی در هر شرایطی نمی تواند این کار را انجام دهد. انجام تزریق بوتاکس در شرایط زیر ممنوع است:

  • بارداری
  • شیردهی
  • داشتن بیماری های عصبی مانند ام اس
  • مصرف داروهای رقیق کننده خون

اگر این موضوع بررسی نشود و فرد در یکی از این شرایط تزریق را انجام دهد دچار عوارض خطرناک و جبران ناپذیری خواهد شد.

در مرحله بعد پزشک متخصص باید چهره شما را بررسی کند تا ببیند در کدام قسمت ها و به چه مقدار تزریق بوتاکس نیاز دارید. این کار فقط باید توسط متخصص انجام شود که به خوبی نسبت به مکان های عضلات صورت آگاه است و می داند کدام چروک به خاطر کدام عضله ایجاد شده و باید فلج شود تا چروک از بین برود. همچنین مقدار و تعداد تزریق بر قیمت نهایی تزریق انجام شده نیز تأثیر خواهد گذاشت.

قبل از انجام فرد نیاز به آمادگی خاصی ندارد؛ تنها در صورت عادت به مصرف الکل، باید از یک هفته قبل از تزریق الکل مصرف نکند. در مورد مصرف قرص های رقیق کننده خون مانند آسپرین نیز باید از یک هفته قبل مصرفشان را قطع کند و در مورد واکنش های آلرژیک فرد متقاضی نیز حتماً از او سؤال بپرسید.

در جلسه تزریق فرد باید قبل از تزریق کاملاً صورت خود را با آب و ماده شوینده مناسب شسته و خشک کند و هیچ گونه آرایشی نباید روی صورت فرد باشد. می توانید از مواد خنک کننده یا بی حسی های ضعیف موضعی در مکان های تزریق برای به حداقل رساندن درد نیز استفاده کنید.

مراقبت های قبل از تزریق بوتاکس

آماده سازی سرنگ تزریق و آموزش تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس با سرنگ های کوچکی انجام می شود که سوزن های متصل به آن ها بسیار ظریف هستند. این سوزن ها خیلی راحت در پوست فرو می روند و درد زیادی ایجاد نخواهند کرد. تنها در افرادی که به دلیل سن بالا پوست نازکی دارند ممکن است در حد یک قطره خونریزی ایجاد شود. آماده سازی سرنگ مانند تزریقات دیگر است. سرنگ را باز کرده و سوزن آن را به جایگاه مخصوصش متصل می کنند. سری سوزن را برداشته و مواد بوتاکس را از شیشه آن به مقدار مورد نیاز و تشخیص داده شده در جلسه مشاوره، به داخل سرنگ می کشند.

اهمیت انتخاب مواد بوتاکس

عزیزانی که می خواهند با آموزش تزریق بوتاکس آشنا شوند و آن را انجام دهند باید حتماً این کار را نزد یک متخصص مجرب زیبایی یا پوست و دارای مجوز انجام دهند تا از مواد خوبی برای آن ها استفاده شود. در حال حاضر دو مارک بوتاکس توسط وزارت بهداشت ایران تأیید شده است و سایر مارک ها معمولاً قیمت پایین تر و کیفیت پایینی دارند که باعث افزایش احتمال عوارض بوتاکس می شوند؛ بنابراین در انتخاب این مواد باید دقت لازم را داشت.

انتخاب عضلات مناسب برای تزریق و تکنیک تزریق

به جرات می توان گفت مهم ترین قسمت انجام تزریق بوتاکس که بیشترین تأثیر را بر نتیجه این تزریق می گذارد تکنیک تزریق و انتخاب عضلات مناسب برای تزریق می باشد. اهمیت انجام تزریق توسط یک متخصص در این قسمت کاملاً درک می شود. افراد غیر متخصص تنها با تماشای فیلم های آموزشی و توجه به زاویه های تزریق این کار را انجام می دهند. به همین دلیل احتمال خطا و ایجاد نتایج نامناسب توسط این افراد بسیار زیاد است و نباید این ریسک را کنید.بنابراین این مقاله صرفا جهت آشنایی شما عزیزان در مورد آموزش تزریق بوتاکس می باشد.و نباید هر کسی خودش این کار انجام دهد.

متخصص با آناتومی صورت شما کاملاً آشناست. زمانی که می بیند در کدام قسمت ها چروک ایجاد شده است دقیق می داند باید کدام عضله زیر پوستی را با مواد بوتاکس غیر فعال کند تا چروک مورد نظر از بین برود؛ مثلاً ممکن است برای ایجاد تقارن و از بین بردن چروک های دور چشم به‌صورت هم زمان با تزریق بوتاکس نیاز باشد در یک سمت دو تزریق و در سمت دیگر سه تزریق انجام شود. اگر این تزریق ها مساوی انجام شوند عدم تقارن صورت بیشتر از قبل به چشم می خورد.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بعد از تزریق توصیه هایی به فرد مورد نظر باید داده شود که عبارت‌اند از:

  • عدم ماساژ ناحیه تزریق یا فشار آوردن به ناحیه
  • عدم خم کردن صورت و سر به سمت جلو یا پایین مثلاً برای بلند کردن وسایل تا 6 ساعت
  • عدم دراز کشیدن تا 6 ساعت بعد از تزریق
  • فعال نگه داشتن عضلاتی که در آن ها تزریق انجام شده است به مدت 6 ساعت، با ورزش های صورتی که متخصص آن ها را پیشنهاد می کند.
  • عدم ورزش کردن تا 24 ساعت بعد

 

آماده سازی سرنگ تزریق

سخن آخر

فرد متقاضی برای انجام تزریق بوتاکس باید انتظارات واقع گرایانه ای نسبت به انجام آن داشته باشد و این کار وظیفه فرد انجام دهنده است که او را آگاه کند. گاهی اوقات یک جلسه تزریق کافی نبوده و نیاز به کار اصلاحی و تزریق مجدد خواهد بود. عوارض تزریق در صورت انجام آن نزد متخصص بعد سه الی چهار روز به طور کامل از بین می روند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
Call Now Button