آموزش تزریق فیلر

آموزش تزریق فیلر

یکی از روش های جوانسازی پوست که اخیرا طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است، تزریق فیلر می باشد. استفاده از تزریق فیلر به اوایل سال 1800 بر می گردد اما در آن زمان نتوانست تاییدیه های لازم برای استفاده گسترده را بگیرد و در سال 1981 برای اولین بار سازمان داروی جهانی استفاده از برخی فیلرها را برای زیبایی تایید کرد. انجام این کار کاملا نیاز به دانش و تخصص دارد و ما در این مطلب تنها برای آگاهی بیشتر شما تزریق فیلر را آموزش می دهیم.

 

آموزش تزریق فیلر

اولین گام برای تزریق فیلر

وقتی شما به متخصص زیبایی یا پوست که تزریق فیلر را انجام می دهد مراجعه کنید، با یک معاینه بصری به شما خواهد گفت که در چه قسمت هایی از پوستتان و به چه مقدار تزریق فیلر نیاز دارید. ممکن است پزشک برای درمان کامل شما چند جلسه را تعیین کند و یک جلسه کافی نباشد. به عنوان اولین اقدام برای تزریق فیلر پزشک توصیه هایی را برای قبل از تزریق به شما خواهد گفت که به شکل زیر هستند:

 

اولین گام برای تزریق فیلر

توصیه های مهم برای یک ماه قبل از تزریق فیلر

– بین تزریق فیلر و عمل های زیبایی دیگر باید حداقل 4 هفته فاصله باشد. در غیر این صورت باید بیشتر صبر کنید.

– حدودا از 4 هفته قبل از درمان نباید از محصولات مراقبت از پوست AHA در نواحی مورد نظر برای تزریق استفاده کنید.

– حدودا از 4 هفته قبل از تزریق فیلر نباید از لایه بردارها در مناطق مورد نظر برای تزریق استفاده کنید.

– از 4 هفته قبل از تزریق فیلر نباید از روش های لیزر برای مثلا از بین بردن موهای زائد یا سایر موارد استفاده کنید.

توصیه های مهم برای یک هفته قبل از تزریق فیلر

اگر پوست شما مستعد زخم و خونریزی طولانی است، باید حتما به پزشک بگویید تا برای یک هفته قبل از تزریق اقدامات لازم مانند روش های درمان تجربی و دهانی را به شما آموزش دهد.

توصیه های مهم برای دو روز قبل از تزریق فیلر

از دو روز قبل از تزریق فیلر باید مصرف آسپیرین یا هر نوع داروی ضد التهابی و رقیق کننده خون را کنار بگذارید تا از خونریزی و کبودی بعد از تزریق جلوگیری شود. برای اینکه دارویی را قطع کنید حتما ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. همچنین کافئین کمتری مصرف کنید. مصرف کافئین می تواند باعث رقیق شدن خون و خونریزی یا کبودی شود.

توصیه های مهم برای روز تزریق  فیلر

در روز درمان برای تزریق فیلر شما نباید هیچ گونه آرایشی روی صورت خود داشته باشید و پوست باید کاملا تمیز باشد. بنابراین حتما پزشک به شما خواهد گفت که قبل از آن کاملا صورتتان را با آب و مواد شوینده مناسب شسته و خشک کنید.

پزشک از قبل به شما خواهد گفت که به دلیل تفاوت واکنش انواع پوست به فیلرها و احتمال قرمزی و برخی عوارض، هیچ برنامه ای تا 24 ساعت بعد از تزریق نداشته باشید.

حتما قبل و بعد از جلسه تزریق باید غذا بخورید تا دچار افت قند خون نشوید.

آموزش تزریق ژل فیلر

پزشک بر اساس آناتومی صورت شما مکان های مورد نیاز را مشخص می کند و بعد مانند هر سرنگ تزریقی که تا به حال دیده اید، سرنگی با سوزن بسیار نازک را آماده کرده و مواد فیلر را با سرنگ می کشد.

با اینکه شما صورتتان را برای تزریق تمیز و آماده کرده اید، باز هم پزشک قبل از تزریق نواحی مورد نظر را تمیز و ضد عفونی می کند. سپس برایتان مقداری بی حسی موضعی می زند تا دردی حس نکنید. بیشتر برندهای فیلر در بازار دارای ترکیبی به نام لیدوکائین هستند که اثر بی حسی موضعی خفیف ایجاد می کنند و باعث انجام راحت تر این تزریق می شوند.

روش های مختلفی برای تزریق فیلر وجود دارد که در زیر هر کدام از آن ها را توضیح خواهیم داد:

روش خطی برای تزریق فیلر

در این روش همه طول سوزن در امتداد خط چین و چروک یا قسمت مخرب مورد نظر فرو می رود. سپس همزمان با خارج کردن آهسته سوزن از پوست، ژل فیلر به آرامی تزریق می شود تا مواد به صورت یک خط در امتداد ضایعه پوستی قرار بگیرند.

 

روش خطی برای تزریق فیلر

روش سریالی برای تزریق فیلر

همان طور که از نام این روش مشخص است به صورت سریالی و پشت سر هم چند تزریق در یک امتداد انجام می شود. در نهایت این مواد که به صورت نقطه ای تزریق شده اند به هم متصل شده و یک خط کامل را درمان می کنند.

روش پروانه ای برای تزریق فیلر

در این روش ابتدا در یک قسمت تزریق خطی انجام می شود و بعد جهت سوزن تغییر کرده و در امتداد خطی دیگر دوباره تزریق را انجام می دهند. معمولا این روش برای رفع آسیب های گسترده مانند زخم های بزرگ انجام می شود تا همه قسمت ها به خوبی پوشش داده شوند.

روش سایه زنی متقاطع (صلیبی) برای تزریق فیلر

در این روش نیز ابتدا فیلر به صورت خطی در اطراف نقطه مورد نظر تزریق می شود. بعد سوزن را خارج کرده و با فاصله 5 الی 100 میلی متری بسته به نوع عارضه پوستی شما نسبت به تزریق اول، دوباره سوزن وارد پوست شده و خطی دیگر تزریق می شود. بعد از آن دوباره با همین سبک تزریق های نقطه ای با زوایه ای مناسب نسبت به تزریق اول انجام می گیرد. این روش بسیار کامل است و مواد زیادی نیاز دارد. به همین دلیل قیمت آن نیز بالاتر خواهد بود.

قیمت تزریق فیلر

فیلرها انواع بسیار متنوعی دارند که هرکدام برای کاربرد خاصی استفاده می شوند و ترکیبات موجود در آن ها نیز کاملا متفاوت است. مثلا برخی از فیلرها از ترکیبات حیوانی هستند، اما برخی از آن ها از ترکیبات بدن خود انسان می باشند که قاعدتا قیمت بالاتری خواهند داشت. از طرفی با توجه به نوسانات قیمت دلار فیلرهای وارداتی که ادعا می شود کیفیت بالاتری دارند، قیمت بیشتری هم خواهند داشت.

قیمت تزریق فیلر

 

سخن آخر

روش های مختلفی برای تزریق فیلر وجود دارد که انتخاب نوع روش تزریق به تصمیم پزشک بستگی دارد. او بر اساس نیاز شما تصمیم می گیرد از چه نوع فیلری به چه اندازه ای و با چه روشی، تزریق را انجام دهد تا بهترین نتیجه حاصل شود. فقط توجه داشته باشید که به هیچ وجه تزریق فیلر برای صورتتان را به دست افراد غیر متخصص نسپارید.ما در این مقاله شما را با آموزش تزریق فیلر آشنا کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
Call Now Button