هایفو

زیبایی و جوان سازی پوست صورت با هایفو

هر روزه نام روش های بسیار مختلفی برای زیبایی و جوان سازی به گوش ما می خورد که حتی نامشان را قبلاً نشنیده ایم و یا هیچ آشنایی با روش انجام و نتیجه آن نداریم. به همین دلیل اگر بخواهیم در این زمینه کاری انجام دهیم سردرگم می شویم و نمی دانیم کدام روش برای ما جواب می دهد؛ بنابراین بهتر است از قبل اطلاعاتی را در مورد آن ها کسب کنیم. روش هایفو نیز یکی از شیوه های مدرن جوان سازی و زیبایی است که شناخت آن خالی از لطف نیست.

روش هایفو چیست؟

روش هایفو برای زیبایی و جوان سازی پوستی روشی است که از انرژی اولتراسوند یعنی همان انرژی کاربردی در سونوگرافی استفاده می کند. در این روش انرژی لایه های پوست که در زیر سطحی ترین لایه یعنی لایه ای که ما می بینیم قرار گرفته است تمرکز می کند. انرژی سونوگرافی باعث گرم شدن سریع این بافت ها می شود. زمانی که دمای سلول های پوستی ناحیه مورد نظر به مقدار مشخصی برسد یک نوع آسیب سلولی در این بافت ها ایجاد می شود.

با اینکه شاید تصور شود این آسیب های سلولی مضر هستند اما همین آسیب ها سلول های پوستی را برای تولید کلاژن بیشتر تحریک می کنند. کلاژن نوعی ساختار پروتئینی در پوست است که باعث ایجاد خاصیت الاستیسیته و لیفت شدن پوست می شود. منتها به مرور زمان که سن افزایش پیدا می کند تولید آن در بدن کم می شود و پوست چروکیده و شل خواهد شد. پس باید با روش های مختلف دوباره سلول های پوستی را برای تولید بیشتر کلاژن تحریک کنیم که هایفو نیز دقیقاً همین کار را انجام می دهد.

 

زیبایی و جوان سازی پوست صورت با هایفو

روش هایفو برای چه سنینی و چه افرادی مناسب تر است؟

همان طور که گفتیم اساس کار هایفو کمک به تحریک پوست برای تولید کلاژن بیشتر است و با این روش پوست را لیفت کرده و چین و چروک ها را از بین می برد. از طرفی به طور طبیعی از سن 30 سالگی میزان تولید کلاژن در بدن شروع به کاهش می کند؛ بنابراین افراد بالای 30 سال و بخصوص بالای 35 سال می توانند از روش هایفو استفاده کنند. البته این موضوع به سن پوستی افراد نیز بستگی دارد.

برخی افراد حتی در سنین بالا به دلیل مراقبت های خوبی که از قبل انجام داده اند پوست جوانی دارند و هایفو برای آن ها نیز جواب می دهد؛ اما برخی افراد چین و چروک زیادی در پوست خود دارند. در این موارد با اینکه هایفو باز هم یک روش کمک کننده است اما به طور عالی جوابگو نیست و باید به صورت ترکیب با روشی مانند تزریق فیلر برای رفع چین و چروک اقدام کرد. برای افراد بالای 40 یا 45 سال نیز که دچار شل شدگی شدید پوست هستند این روش زیاد مناسب نیست.

HIFU برای افراد مبتلا به عفونت و ضایعات پوستی باز در ناحیه هدف، آکنه شدید یا کیستیک و کاشت های فلزی در ناحیه درمان توصیه نمی شود.

آیا انجام هایفو درد دارد؟

روش هایفو باعث حس ناراحتی می شود. افرادی که این روش را تجربه کرده اند می گویند پالس های انرژی هایفو مانند احساس وارد شدن خار اما با شدت ضعیف به پوست است. اگر نگران درد آن هستید می توانید قبل از انجام هایفو با نظر پزشک از استامینوفن یا داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی مانند ایپوبروفن استفاده کنید. بعد از درمان شما قرمزی و تورم خفیفی را مشاهده می کنید که تا چند ساعت بعد کم کم بهبود پیدا می کند.

 

آیا انجام هایفو درد دارد

آیا هر کسی می تواند هایفو را انجام دهد؟

متاسفانه روش های جوان سازی که با تکنولوژی های پیشرفته با دستگاه خاصی انجام می شوند این تصور را ایجاد کرده است که هر کسی کار با آن دستگاه خاص را انجام دهد می تواند روش مورد نظر را برایتان پیاده کند؛ اما این موضوع کاملاً غلط می باشد. این روش ها نیاز به شناخت آناتومی پوست، حساسیت های پوستی، شناخت جنس پوست شما، بررسی آلرژی های شما و موارد مشابه را دارد. در نتیجه کار کاملاً تخصصی و پیچیده است. پس بهتر است این کار را نزد یک پزشک انجام دهید و زیبایی و سلامت خود را به دست افراد غیر متخصص نسپارید.

نتایج عمل هایفو

اکثر افرادی که عمل هافو را انجام می دهند نتایج کامل آن را تقریباً تا سه ماه بعد از درمان خواهند دید؛ بنابراین به طور کلی اگر به دنبال درمانی سریع، بدون درد و غیرتهاجمی هستید، روش هایفو در مقایسه با لیفت صورت به روش جراحی گزینه ای عالی است.

البته، هایفو درمانی معجزه آسا برای پیری نیست. این روش برای بیماران مبتلاً به شلی پوستی خفیف تا متوسط ​​مناسب است و ممکن است لازم باشد در طی یک تا دو سال این روند را طبق نظر پزشک هر چند وقت یک بار تکرار کنید؛ زیرا شما نمی توانید با هیچ عمل زیبایی جلوی روند پیری پوست را بگیرید؛ اما انجام این روش ها روند پیری پوست را کند می کند و باعث شادابی پوست شما می شود.

هزینه انجام هایفو

دستگاه های هایفو تراپی در برندهای بسیار مختلفی تولید می شود. همچنین انجام هایفو برای قسمت های مختلف پوست از نظر زمان و میزان انرژی مورد نیاز متفاوت است. در تهران معمولاً در کلینیک ها طبق نظر پزشک و نیاز شما در بازه ای مشخص هزینه دریافت می شود؛ اما در شهرستان ها این هزینه کمتر است زیرا دستگاه ها قدیمی تر و مهارت انجام کار نیز ممکن است نسبت به شهرهای بزرگ کمتر باشد؛ بنابراین به این موضوع دقت کافی داشته باشید؛ زیرا اگر فرد انجام دهنده هایفو مهارت کافی نداشته باشد می تواند به پوست شما آسیب بزند.

 

هزینه انجام هایفو

سخن آخر

روش هایفو یک روش غیر تهاجمی و بدون نیاز به برش و خونریزی است. با این حال هزینه آن نسبتاً بالا است و هر چند وقت یکبار باید تکرار شود. از طرفی برای تمام سنین و هر نوع چین و چروکی مناسب نیست و بیشتر برای رنج سنی 30 تا 40 سال توصیه می شود. اگر سنتان بالاست و دچار افتادگی و چین و چروک شدید پوست می شوید، HIFU نمی تواند این مشکلات پوستی را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
Call Now Button