آموزش فیشیال صورت

آموزش فیشیال صورت

همان طور که می دانید فیشیال صورت یکی از روش های مراقبتی و درمانی پوست می باشد که توصیه می شود از سن 20 سالگی هر دو ماه یک بار و از سن 30 سالگی هر ماه یک مرتبه انجام شود. بر خلاف تصور بسیاری از افراد که فکر می کنند فیشیال یک کار آسان است که خودشان می توانند در خانه آن را انجام دهند، این کار نیاز به مهارت زیادی دارد. نوع ماساژ، انتخاب مواد مناسب و ترتیب مراحل انجام این روش از نکات بسیار مهمی است که حتماً باید انجام شود.

مراحل انجام فیشیال صورت

فیشیال یک روش درمانی با مراحل مختلف است که انجام این مراحل به درستی و با دقت تأثیر زیادی بر نتایج این کار خواهد داشت. در ادامه هر کدام از این مراحل را برایتان توضیح خواهیم داد.

 

انجام مشاوره پوست

برای اینکه جلسات فیشیال خود را آغاز کنید ابتدا باید یک جلسه مشاوره پوست با یک مشاور و یا متخصص پوست و موی مجرب داشته باشید. در این جلسه نوع پوست و عوارض آن بررسی شده و شما باید نگرانی های خودتان در مورد پوست صورت را بیان کنید. مشاور سؤالاتی در مورد نحوه مراقبت از پوست، تغذیه، میزان آب دریافتی و ورزش روزانه از شما خواهد پرسید تا بهترین روش درمان را برایتان در نظر بگیرد.

آماده سازی فرد برای انجام فیشیال

اگر کلینیک یا سالنی که قرار است در آن فیشیال را انجام دهید مجهز باشد معمولاً به شما لباس های مخصوص برای انجام این کار می دهند. سپس موهایتان با یک حوله یک بار مصرف یا هدبند به طرف بالا جمع می شود تا در حین کار مزاحمتی ایجاد نکند.

پاکسازی اولیه صورت

بعد از اینکه برای انجام این کار آماده شدید صورت شما با یک پاک کننده مناسب و پد یک بار مصرف تمیز خواهد شد. در صورت انجام کار تخصصی صورت شما کمی عمقی تر و دو بار پاک خواهد شد.

 

بررسی و تشخیص نوع پوست

مهارت فرد در این مرحله نقش بسیار مهمی دارد؛ زیرا بعد از پاکسازی صورت وی باید کاملاً تشخیص دهد که پوست شما از چه جنسی است. مواد مورد نیاز برای هر نوع پوست مانند پوست چرب یا خشک کاملاً متفاوت است. متاسفانه برخی افراد غیر متخصص و سودجو که مهارتی هم ندارند از یک نوع مواد برای همه پوست ها استفاده می کنند. این کار نه تنها پوست شما را درمان نمی کند، بلکه به شدت باعث ایجاد آسیب های پوستی می شود. علاوه بر تشخیص نوع پوست، فرد انجام دهنده فیشیال باید بررسی کند که چه عوارضی روی پوست شما وجود دارد و متناسب با آن محصولات مراقبتی را انتخاب نماید؛ مثلاً محصولات مراقبت از پوست چرب با پوست خشک کاملاً متفاوت هستند.

انجام بخار

اگر دقت کرده باشید در حمام یا سونا اگر بعد از اینکه بخار هوا جمع می شود پوستتان را تمیز کنید پوستتان بهتر تمیز می شود. این کار پوست شما را نرم می کند و اجازه می دهد جوش های سرسیاه و سرسفید به راحتی خارج گردند؛ اما باید دقت داشته باشید که بخار برای پوست های حساس مضر است و این افراد نباید مرحله بخار را تجربه کنند.

لایه برداری

لایه برداری یکی از مراحل مهم مراقبت های پوستی است. لایه برداری سلول های مرده پوست که منافذ را بسته اند و باعث ایجاد جوش های سرسیاه می شوند را از روی پوست پاک می کند و به پوست اجازه تنفس می دهد. برخلاف تصور بسیاری از افراد که فکر می کنند لایه برداری تنها برای پوست های چرب است همه پوست ها نیاز به لایه برداری دارند؛ اما با توجه به نوع پوست مواد لایه بردار مورد استفاده و زمان انتظار برای انجام لایه برداری با یک محصول برای آن ها متفاوت است؛ مثلاً برای پوست های خشک از مواد ضعیف تر و در مدت کوتاه تر برای لایه برداری استفاده می شود.

خارج کردن جوش های سرسیاه و سرسفید

زمانی که پوست شما با بخار نرم شد و با لایه برداری سلول های مرده به جا مانده از بین رفت، خیلی راحت می توان جوش های سرسیاه و سرسفید را بدون ایجاد آسیب پوستی خارج کرد. این مرحله کمی درد دارد و باید فرد انجام دهنده به این نکته توجه داشته باشد که آستانه درد افراد با هم متفاوت است و این کار را با دقت و حوصله انجام دهد تا متقاضی اذیت نشود. اگر این مرحله به درستی انجام نشود به خصوص برای افراد دارای پوست نازک می تواند منجر به تغییر رنگ شود.

ماساژ پوست

بعد از انجام مراحل بالا پوست کاملاً آماده است تا با انجام ماساژهای مناسب فرم دهی شود. این ماساژ به مهارت بالا نیاز دارد و علاوه بر درمان های پوستی و از بین بردن چین و چروک ها تا حد زیادی استرس شما را کاهش می دهد.

ماسک صورت

حالا پوست صورت کاملاً آماده است تا هر ماده تغذیه کننده مفیدی را به بهترین نحو دریافت کند. پس در این مرحله طبق نوع پوست از ماسک های تغذیه رسان و آبرسان استفاده می شود.

 مرحله مراقبتی

بعد از اینکه ماسک زده شد به دلیل مراحلی که روی پوست انجام شده است بسیار حساس می شود؛ یعنی همان طور که مواد مفید را به خوبی جذب می کند، آلاینده ها و مواد مضر را نیز به راحتی جذب می کند. پس حتماً در این مرحله باید از یک تونر، سرم، مرطوب کننده یا ضد آفتاب طبق ساعت انجام کار زده شود تا پوست نسبت به عوامل خطر مصون بماند.

مراقبت خانگی بعد از انجام فیشیال

همان طور که گفتیم بعد از انجام فیشیال پوست آمادگی دریافت محصولات مراقبتی و مواد مضر را دارد. پس باید نسبت به قبل از آن بهتر مراقبت نمایید و محصولاتی را استفاده کنید که دقیقاً متناسب با پوستتان باشد.

 

 

سخن آخر

انجام فیشیال یکی از بهترین روش های درمانی و مراقبتی برای پوست می باشد که در صورت انجام آن به صورت روتین و ماهیانه بعد از چند ماه نتایج خارق العاده این روش را خواهید دید. مهم این است که این کار به دست افراد ماهر و با مواد باکیفیت انجام شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
Call Now Button