آموزش تزریق ژل

آموزش تزریق ژل

تزریق ژل یکی از روش های زیبا سازی و از بین بردن چین و چروک های صورت است که امروزه طرفداران زیادی در سرتاسر جهان پیدا کرده است. با اینکه روش تزریق ژل یک روش دائمی برای از بین بردن چین و چروک ها نیست اما نتیجه سریعی ایجاد می کند. از طرفی تاثیر آن، بسته به نوع مواد تزریق شده، مقدار آن و نوع پوست شما می تواند بین 4 ماه تا یک سال ماندگار باشد. یکی از موارد بسیار مهم در تزریق ژل مهارت فرد انجام دهنده است. ژل باید با زاویه صحیح و مقدار مناسب در ناحیه مورد نظر تزریق شود تا نتیجه مطلوب را ایجاد کند؛ بنابراین آموزش تزریق ژل برای برای کسانی که می خواهند این کار را انجام دهند اهمیت زیادی دارد.

 

آموزش تزریق ژل به صورت گام به گام

برای آن که بهتر بتوانید خودتان را برای تزریق ژل به دیگران آماده کنید در ادامه به صورت گام به گام مراحل انجام تزریق ژل را برایتان توضیح می دهیم.

گام اول برای تزریق ژل

قبل از اینکه اصلاً به سراغ تزریق ژل برای شخص درخواست کننده بروید باید سؤالاتی از او بپرسید. شخص مورد نظر باید تمامی سابقه پزشکی خود را به شما اطلاع دهد تا در صورت وجود بیماری های خاص تزریق انجام نشود. در غیر این صورت احتمال بروز عوارض خطرناک و نارضایتی شدید فرد درخواست کننده وجود خواهد داشت. به علاوه در مورد اینکه آیا نسبت به مواد خاصی آلرژی دارد یا خیر حتماً سؤال بفرمایید. بعد از انجام سؤالات لازم پزشکی باید پوست شخص را بررسی کنید تا ببینید در کدام نواحی بافت پوستی کاهش پیدا کرده و چین و چروک ایجاد شده است. در صورتی که بتوانید این نواحی را به خوبی تشخیص دهید نتیجه تزریق ژل بسیار عالی خواهد شد.

گام دوم برای تزریق ژل

ابتدا شما باید سرنگ مورد نظر برای تزریق را به طور صحیح آماده کنید. برای آماده کردن سرنگ تزریق مراحل زیر را انجام دهید:

سرنگ را محکم در یک دست خود نگه داشته و با دست دیگر به آرامی درپوش آن را بچرخانید تا بتوانید آن را باز کنید.

سپس باید نیدل یا سوزن را در آن قرار دهید. دوباره سرنگ را نگه داشته و سوزن آن را محکم به انتهای سرنگ وصل کنید.

در مرحله بعد باید سوزن را در جای خود محکم کنید. برای این کار سوزن را محکم در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا زمانی که از محکم شدن کامل سوزن مطمئن شوید. این مرحله اهمیت بسیار زیادی در هنگام انجام تزریق ژل دارد؛ زیرا اگر نتوانید سوزن را به درستی محکم کنید احتمال باز شدن هنگام کار یا ماندن در پوست هنگام خارج کردن سوزن وجود دارد.

در مرحله پایانی باید درپوش سوزن را از روی آن بردارید تا بتوانید تزریق را انجام دهید. اگر این کار را درست انجام ندهید کل سوزن از جایی که آن را محکم کردید خارج می شود. برای اینکه این اتفاق نیفتد سرنگ را محکم در یک دست خود گرفته و با دست دیگر درپوش سرنگ را به آرامی با چند بار چرخش ملایم در جهت عکس بردارید.

گام سوم برای تزریق ژل

بعد از آماده کردن سرنگ باید مطمئن شوید که فرد صورت خود را به طور کامل با آب و صابون شسته و خشک کرده است. برای اطمینان و ایمنی بیشتر خودتان نیز باید ناحیه مورد نظر برای تزریق ژل را با الکل یا سایر مواد ضدعفونی کننده ضدعفونی کنید تا هیچ مشکلی پیش نیاید.

گام چهارم برای تزریق ژل

بعد از انجام کارهای اولیه برای آماده سازی شرایط تزریق ژل باید مواد مورد نظر را از درون شیشه مخصوص ژل تزریقی به مقدار لازم در داخل سرنگ بکشید. معمولاً تزریق بر اساس واحد CC انجام می شود و هر CC برابر با یک واحد تزریق ژل می باشد. بنابراین بر اساس تقاضای فرد مورد نظر باید به اندازه کافی ژل درون سرنگ بکشید.

گام پنجم برای تزریق ژل

برای تزریق باید ابتدا درپوش سوزن سرنگ را برداشته و کمی دسته سرنگ را به داخل فشار دهید تا ژل به سر سوزن برسد. سپس با زاویه مناسب سوزن را در ناحیه مورد نظر قرار داده و به صورت زیرپوستی مقدار مشخص ژل که بر اساس شدت چین و چروک در یک ناحیه است را تزریق کنید.

گام ششم برای تزریق ژل

بعد از اینکه مواد ژل مانند را در ناحیه مورد نظر به خوبی و به اندازه کافی تزریق کردید باید 3 ثانیه صبر کنید تا مواد به خوبی تأثیر خود را نشان دهد و بعد به سراغ تزریق در ناحیه بعدی بروید. برای همه نقاط دیگر نیز به همین روش عمل کنید تا تزریق به درستی و کامل انجام شود. این کار دقت زیادی می خواهد و باید حوصله به خرج دهید. هرچه با دقت بیشتر تزریق ژل را انجام دهید نتیجه کار بهتر خواهد شد.

توجه داشته باشید که زاویه دست شما هنگام تزریق بسیار مهم است و باید هماهنگ با ناحیه مورد نظر باشد. به علاوه عمق تزریق و مقدار مورد نیاز برای هر نقطه متفاوت خواهد بود. مثلاً در جاهایی که چروک عمیق است یا خطوط طولانی هستند، عمق تزریق هم بیشتر است. این روش یک روش بسیار سریع است؛ طوری که در پایان انجام تزریق باید چین و چروک هایی که در آن ها تزریق انجام شده است از بین بروند.

 

نکات مهم هنگام تزریق ژل در پوست

قبل از اینکه سوزن را از پوست خارج کنید تزریق را متوقف نمایید. در غیر این صورت احتمال نشت ژل و ایجاد نتیجه نامطلوب وجود دارد. اگر در حین تزریق، فضای داخلی سوزن به هر دلیلی مسدود شد زیاد روی سوزن فشار وارد نکنید. این کار می تواند به پوست فرد آسیب برساند. بهترین کار این است که سوزن را از پوست خارج کرده و آن را تعویض نمایید و دوباره تزریق ژل را شروع کنید.

برای چین و چروک های خیلی عمیق معمولاً شما به 1.6 سی سی یا میلی متر ژل برای تزریق نیاز دارید اما برای موارد معمولی 0.7 میلی متر نیز برای هر نقطه کافی است. اگر بعد از تزریق متوجه ایجاد رنگ پریدگی یا تغییر رنگ در پوست فرد شدید سریعاً تزریق را متوقف نمایید و با ماساژ رنگ طبیعی پوست را برگردانید.

بعد از هر تزریق ناحیه مورد نظر را چند ثانیه ماساژ دهید. به فرد اعلام کنید که باید 1 الی 2 هفته بعد برای ترمیم نهایی مراجعه کند. احتمال واکنش های خفیف یا متوسط پوستی بعد از تزریق وجود دارد. این نکته را قبل از تزریق اعلام کنید تا بعد مشکلی ایجاد نشود. بهتر است بعد از تزریق در ناحیه متورم شده برای چند دقیقه بسته یخ گذاشته شود. به فرد دریافت کننده بگویید که در صورت بروز هرگونه مشکلات احتمالی به سرعت به شما گزارش دهد تا در صورت نیاز به اورژانس مراجعه کند. این موارد شامل آلرژی های بسیار حاد می باشد و نادر است.

 

سخن آخر

تزریق ژل کار آسانی به نظر می رسد؛ اما در صورتی که مهارت کافی برای این کار نداشته باشید و قبل از انجام آن آموزش های تئوری متنی و تصویری را نبینید احتمال ایجاد نتیجه عکس و نارضایتی فرد درخواست کننده وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
Call Now Button