مزوتراپی مو و رشد مجدد موهای سر

زیبایی با مزوتراپی مو و رشد مجدد موهای سر

مو یکی از اجزای بسیار مهم در ظاهر هر شخصی است و درصد بالایی از زیبایی ما به مو بستگی دارد. حتما شما نیز دوست دارید موهایی پرپشت و جذاب داشته باشید. اگر بخشی از موهایتان کاملا ریخته است خبر خوب این است که با روش جدید مزوتراپی مو می توانید شاهد رشد مجدد موهای سر خود باشید.

تاریخچه مزوتراپی

اصطلاح “مزوتراپی” اولین بار توسط دکتر میشل پیستور در سال 1958 ابداع شد. وی در ابتدا از این روش به عنوان یک روش تسکین دهنده درد برای درمان بیماری های روماتولوژی، ورزش، آسیب شناسی، بیماری های عفونی و بیماری های عروقی استفاده کرد. دکتر لیونل بیسون این تکنیک را در فرانسه فرا گرفت و بعداً آن را در آمریکا رواج داد. اما کاربردهای زیبایی آن، به ویژه برای از بین بردن چربی و سلولیت و درمان ریزش مو، اخیراً مورد توجه در جهان قرار گرفته و نتایج خوبی را نیز ایجاد کرده است.

مزوتراپی چیست و چگونه عمل می کند؟

مزوتراپی یک روش تزریقی است که در آن مواد مغذی ضروری به قسمت مزودرم پوست وارد می شود. البته قبل از آن باید متخصص پوست و مو شما را معاینه کرده و علت ریزش مو را تشخیص دهد. این کار برای این است که مطمئن شود روش مزوتراپی برای شما نتیجه مطلوبی ایجاد خواهد کرد. سپس پزشک با استفاده از یک سوزن بسیار نازک انواع مواد معدنی، ویتامین ها، فیناستراید و مینوکسیدل را به مقدار لازم در 30 نقطه مختلف تزریق می کند تا به همه قسمت ها برسد. این ویتامین ها و مواد معدنی همان مواد ضروری برای رشد مجدد مو هستند که به دلیل کمبودشان شما دچار ریزش مو شده اید. فیناستراید و مینوکسیدل نیز دو داروی تایید شده توسط سازمان داروی جهانی می باشند که به صورت موضعی نیز برای درمان ریزش مو تجویز می شوند.

بنابراین این تزریق ها به خوبی فولیکول های موی شما را تقویت کرده و فاز رویش مجدد موها را که به دلیل کمبود برخی مواد غذایی متوقف شده است تحریک می کند. بنابراین با توجه به نوع عملکرد مزوتراپی می توان آن را یک روش عالی برای رشد مجدد موهای از بین رفته دانست. البته افرادی که از کودکی موی کمی دارند به دلیل تعداد کم فولیکول است که جز با روش کاشت، موهایشان افزایش پیدا نمی کند. بنابراین مزوتراپی تنها برای افرادی مناسب است که قبلا موهای خوبی داشته اند اما به دلیل ریزش، حجم آن ها کم شده است یا کلا بخشی از سر خالی شده باشد.

 

انتظارات حقیقی از روش مزوتراپی

قبل از اینکه برای انجام هر نوع کار در مورد زیبایی پوست و مو تصمیم بگیرید باید واقع گرایانه به آن نگاه کنید. یعنی نباید انتظار غیر منطقی از یک روش داشته باشید و قبل از انجام آن باید اطلاعات لازم در مورد نتیجه روش مورد نظر را کسب نمایید. مزوتراپی نیز یکی از عمل های زیبایی است که می تواند در مسائل زیر به شما کمک کند:

  • با افزایش رشد مجدد موهای از بین رفته حجم موهای شما بیشتر خواهد شد.
  • با تقویت فولیکول های مو از ریزش زیاد مو جلوگیری می کند.
  • موها را تقویت کرده و در صورت کدر شدن موها آن ها را درخشان می کند.

آیا مزوتراپی برای افرادی که موی سالم دارند نیز مناسب است؟

بله. این روش برای افراد دارای موهای سالم نیز یک روش تقویت کننده فوق العاده محسوب می شود که به حفظ موهایی شاداب، زیبا و پرپشت کمک خواهد کرد. در واقع باعث می شود آن دسته از فولیکول های مو که در فاز تلوژن یا استراحت مانده اند وارد چرخه رشد شوند. در نتیجه فاز رشد مو طولانی تر خواهد شد.

آیا انجام مزوتراپی مو همراه با درد است؟

خیر. خوشبختانه این روش دردی ایجاد نمی کند و بعد از آن نیز می توانید به راحتی به فعالیت های روزانه خود بازگردید. با این حال چون مواد مورد نیاز فولیکول ها از طریق تزریق وارد می شوند ممکن است هنگام ورود سوزن به پوست کمی احساس درد را تجربه کنید. این مقدار درد در برابر نتایج فوق العاده ای که روش مزوتراپی مو به خصوص برای افراد مبتلا به آلوپسی ایجاد کرده است بسیار ناچیز بوده و ارزشش را دارد.

 

مزوتراپی چقدر طول می کشد؟

هر دوره از مزوتراپی از چند جلسه مجزا تشکیل می شود که تعداد و تاریخ آن ها توسط پزشک متخصص شما باید مشخص شود. زیرا این موارد به شدت ریزش موی شما و نتایج مورد انتظار بستگی دارد. اما به طور میانگین هر دوره آن شامل 10 الی 12 جلسه می باشد که با فاصله زمانی 5 تا 7 روز انجام می شود. بعد از پایان یک دوره اگر به دوره بعدی نیاز نداشته باشید پزشک یک ترکیب دارویی برای شما تجویز می کند که باید به صورت ماهیانه یا چند ماه یک بار تزریق شود تا نتایج مزوتراپی بهتر حفظ شوند.

هزینه انجام مزوتراپی چقدر است؟

درمان ریزش مو و رشد مجدد موها با عمل زیبایی مزوتراپی نسبت به سایر روش های درمانی مانند کاشت مو هزینه کمتری ایجاد می کند. با این حال به دلیل اینکه یک عمل زیبایی محسوب می شود تحت پوشش بیمه ها قرار نمی گیرد. همچنین این نکته مهم را بدانید که اگر ریزش موهای شما به دلیل عدم تعادل هورمونی باشد باید ابتدا این مشکل را برطرف کنید. در غیر این صورت روش مزوتراپی مو کمکی به شما نخواهد کرد و تنها یک هزینه اضافی و تلف کردن وقت خواهد بود.

چه مدت طول می کشد تا نتایج مزوتراپی مشخص شود؟

برای مشاهده نتایج مزوتراپی باید کمی صبور باشد. اولین نتایج این روش تقریبا از 4 ماه بعد از پایان دوره مشخص می شود. با این حال باز هم به واکنش بدن شما نسبت به ترکیبات تزریق شده بستگی دارد و ممکن است زودتر یا کمی دیرتر نتایج آن را ببینید. با این حال ماندگاری بالایی دارد و با انجام توصیه های پزشک می توانید برای سالیان سال موهایی زیبا داشته باشید.

 

 

سخن آخر

روش مزوتراپی یکی از روش های عالی برای جلوگیری از ریزش مو و رویش مجدد موها می باشد. این روش عوارض خاصی را ایجاد نمی کند و نتایج آن تقریبا ماندگار است. اما برای همه شرایط و همه افراد نتیجه بخش نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
Call Now Button