آموزش میکرودرم ابریژن

آموزش میکرودرم ابریژن

یکی از روش های پاک سازی و لایه برداری عالی که برای جوان سازی پوست و رفع برخی عوارض پوستی استفاده می شود میکرودرم ابریژن است. شروع استفاده از این روش برای جوان سازی پوست اولین بار در سال 1985 در ایتالیا بوده است که بعدها به دلیل نتایج مطلوبی که ایجاد کرد در کل اروپا و سایر نقاط جهان نیز گسترده شد. در حال حاضر دستگاه های بسیار مختلفی برای این کار تولید می شود که نوع مواد مورد استفاده در آن ها و میزان قدرتشان متفاوت است. این روش بهتر است توسط متخصصان پوست و زیبایی انجام شود تا با حداقل آسیب بهترین نتیجه را تجربه کنید.

 

آموزش میکرودرم ابریژن

نحوه انجام روش میکرودرم ابریژن

همان طور که می دانید میکرودرم ابریژن یک لایه برداری بسیار مناسب بر روی پوست انجام می دهد. با این کار تمامی سلول های مرده روی پوست به طور کامل از بین می روند و سلول های جدید تولید می شوند. از این روش برای رفع عوارضی مانند جوش های سیاه، جای جوش، لکه ها و چروک های سطحی استفاده می شود. زمانی که تصمیم به انجام این کار می گیرد مراحل زیر باید انجام شوند:

مشاوره با پزشک متخصص پوست و زیبایی

قبل از اینکه شما بخواهید این کار را انجام دهید حتماً باید با یک پزشک متخصص که ترجیحاً خود فرد انجام دهنده میکرودرم ابریژن باشد مشورت کنید. او پوست شما و عوارض موجود روی آن را بررسی خواهد کرد و به شما می گوید که انجام این کار چقدر برای شما مناسب است. در واقع انتظارات شما از انجام میکرودرم ابریژن را می پرسد و به طور کامل برایتان توضیح می دهد که بعد از درمان چه تغییراتی روی صورت شما ایجاد خواهد شد. پس در این جلسه هر سوالی که ذهنتان را مشغول کرده بپرسید تا با آگاهی کامل این کار را انجام دهید. در جلسه مشاوره در صورت مناسب بودن این روش، پزشک تعداد جلسات درمان که معمولاً بین 4 تا 6 جلسه با فاصله زمانی 15 الی 30 روز می باشد را برایتان مشخص می کند.

توصیه های قبل از انجام میکرودرم ابریژن:

  • در جلسه مشاوره پزشک از سوابق سلامتی شما سوال می کند و در صورتی که هر نوع دارویی مصرف می کنید باید به پزشک اطلاع دهید.
  • از یک الی دو هفته قبل از انجام عمل نباید برخی داروها مانند راکوتان را مصرف کرده باشید.
  • به هیچ وجه نباید در چند ماه اخیر از عمل های لیزر قوی استفاده کرده باشید.
  • افرادی که پوستشان کلوئید ساز است نمی توانند میکرودرم ابریژن را انجام دهند.
  • انجام این عمل برای خانم های باردار ممنوع است.

 

توصیه های قبل از انجام میکرودرم ابریژن

آماده سازی متقاضی برای انجام کار

بعد از اینکه برنامه درمانی شما مشخص شد روز موعود باید به مطب یا کلینیک مورد نظر مراجعه کنید. پزشک ابتدا با یک هد بند قسمت پیشانی و صورت را جدا می کند تا راحت تر کارش را انجام دهد. در صورت خدمات خوب لباس مخصوص نیز به شما داده می شود. در دستگاه ها از مواد مختلفی مانند پودر اکسید آلومینیوم یا خرده های بسیار ریز و پودری الماس و مواد مختلف دیگر استفاده می شود. نوع این مواد می توانند در هزینه تمام شده انجام کار تاثیر داشته باشند.

معمولاً دستگاه های انجام میکرودرم ابریژن دارای یک دسته و لوله است که همزمان مکش و پخش ماده لایه بردار روی صورت را انجام می دهد. پزشک بعد از اینکه از شما خواست صورتتان را با آب و یک ماده شوینده مناسب بشویید و خشک کنید، دوباره با استفاده از تونرهای مناسب صورت شما را تمیز می کند. سپس دستگاه را روشن کرده و روی نقاط مختلف آن طوری دسته را حرکت می دهد که کاملاً هر قسمت با قسمت قبلی همپوشانی داشته باشد. در غیر این صورت روی پوست خط ایجاد می شود. در قسمت هایی که عوارضی مانند لک شدید وجود دارد پزشک مکث بیشتری می کند. این کار ادامه دارد تا تمام پوست به طور کامل لایه برداری شود. از این روش برای رفع تیرگی، جوش و چروک قسمت های دیگر بدن نیز استفاده می شود.

در پایان هم از فرد خواسته می شود صورتش را به طور کامل بشوید تا همه پودرها از روی صورت پاک شوند. دقت داشته باشید که فرد انجام دهنده این عمل باید مراقب باشد که پودرها وارد دهان و بینی متقاضی نشود و در طول درمان چشم ها باید بسته باشند. این روش درد ندارد و حتی از بی حسی موضعی نیز استفاده نمی شود.

مراقبت های بعد از انجام میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن یکی از متدهای فیشیال صورت است که در همه روش های فیشیال پوست تحریک شده و طوری هست که جذب هر ماده یا اشعه ای در پوست بعد از عمل به راحتی انجام می شود؛ بنابراین باید تا یک هفته بعد از انجام میکرودرم مراقبت های ویژه ای انجام دهید. احتمالاً پزشک از شما می خواهد در روزهای اول حتی در خانه هر 3 ساعت یکبار از یک ضد آفتاب بی رنگ با spf 30 به بالا استفاده کنید. همچنین باید از ترمیم کننده ها که در برندهای مختلفی تولید می شود طبق دستورالعمل پزشک استفاده نمایید. در این روش عوارض جانبی زیادی را تجربه نمی کنید و تنها تا حدودی التهاب و گاهی سوزش برای چند ساعت وجود دارد که کاملاً طبیعی است.

هزینه انجام میکرودرم ابریژن

هزینه انجام این کار به موارد مختلف مانند تعداد جلسات مورد نیاز شما برای درمان یک عارضه خاص یا جوان سازی پوست، میزان مهارت فرد انجام دهنده، خدمات مکان انجام میکرودرم ابریژن و نوع دستگاه بستگی دارد. با این حال به طور کلی هزینه آن نسبت به سایر عمل های جوان سازی مانند تزریق فیلر، بوتاکس و موارد مشابه بسیار پایین تر می باشد.

 

هزینه انجام میکرودرم ابریژن

 

سخن آخر

روش میکرودرم ابریژن یکی از روش های عالی برای پاکسازی صورت است که گاهی پزشکان برای تقویت پوست بلافاصله بعد از آن از برخی ویتامین ها و داروها نیز استفاده می کنند. اگر این روش را حداقل هر دو ماه یکبار انجام دهید بعد از مدتی نتایج فوق العاده آن را تجربه خواهید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
Call Now Button