آموزش پلاسما جت

آموزش پلاسما جت

همان طور که می دانید پلاسما جت یکی از روش های نوین در بسیاری از موارد پزشکی است که از سال 2014 در زمینه زیباسازی و جوانسازی پوست نیز از آن استفاده می شود. روش پلاسما برای جوانسازی از طریق یک دستگاه الکترونیکی انجام خواهد شد که به آن دستگاه پلاسما جت گفته می شود. با اینکه به نظر می رسد کار با این دستگاه چندان هم سخت نیست اما باید بدانید افراد غیر متخصص ممکن است با خود دستگاه بتوانند کار کنند ولی به دلیل عدم شناخت آناتومی پوست نمی توانند نتایج مطلوبی را با این دستگاه به وجود آورند.

 

عمل پلاسما جت چگونه انجام می شود؟

همان طور که گفتیم این روش باید دقیقاً توسط یک متخصص پوست و زیبایی انجام شود. بنابراین آموزشی که در این مقاله داده می شود صرفاً جهت اطلاع بیشتر افرادی است که تصمیم دارند این کار را انجام دهند اما هنوز نگران هستند.

قبل از انجام پلاسما جت کار خاصی نباید انجام دهید. تنها باید نزد یک متخصص زیبایی که در این زمینه تجربه دارد بروید تا صورت شما را کاملاً معاینه کند. ایشان باید بررسی کند که آیا روش پلاسما جت برای رفع عوارض مورد نظر شما مناسب است یا خیر؟ مثلا روش پلاسما جت بینی برای فرم دهی بینی های استخوانی زیاد مناسب نیست. همچنین پزشک به شما خواهد گفت که نتایج واقعی این عمل به چه صورتی است و شما به چند جلسه پلاسمادرمانی نیاز دارید.

در روز انجام پلاسما جت باید قبل از انجام این عمل صورتتان را کاملاً با آب و صابون بشویید و هیچ گونه مواد آرایشی یا کرم های مراقبتی روی صورتتان نباشد.

پزشک مقدار بی حسی موضعی در ناحیه مورد نظر برای انجام پلاسما جت تزریق می کند. سپس چند دقیقه صبر خواهد کرد تا مواد بی حسی به خوبی عمل کنند.

دستگاه پلاسماجت که با جریان مستقیم و ولتاژ بالا کار می کند دارای دماهای مختلفی است و هرکدام از دماها قدرت متفاوتی برای انجام پلاسما ایجاد می کند. بسته به اینکه قرار است چه کاری روی صورت شما انجام شود پزشک دستگاه را تنظیم می کند. این کار نیز به شدت نیاز به تخصص دارد و در صورتی که نزد افراد غیر متخصص این کار را انجام دهید امکان آسیب رساندن به پوست وجود خواهد داشت.

به عنوان مثال اگر قرار باشد پزشک چروک های روی پلک شما را از بین ببرد ابتدا با یک درجه پایین در تمام قسمت های پلک به صورت پیوسته و با فاصله میلی متری از پوست یک کاور ایجاد می کند. طوری که حالت پوسته پوسته روی پلک به وجود می آید. در این مرحله معمولاً مکثی انجام نمی شود و پی در پی سوزن دستگاه روی نقاط مختلف حرکت می کند. سپس در مرحله بعدی دمای دستگاه را افزایش داده و با فاصله بیشتر در نقاطی که چروک ها دیده می شوند با یک ثانیه مکث پلاسما عمل می کند. جالب است که بدانید در همان ثانیه های اول، شما کاملاً تغییرات را مشاهده خواهید کرد.

در قسمت هایی مانند پیشانی که چروک های عمیق تر وجود دارد از همان مرحله اول با دمای بالا کاور انجام می شود و بعد با آرایش خاصی از نقاط مانند زیگزاگ، بسته به نظر پزشک با مکث های طولانی تر پلاسما انجام خواهد شد. حدود 10 الی 15 دقیقه طول می کشد تا این کار انجام شود. معمولاً بین دو الی چهار جلسه درمان برای نواحی مختلف نیاز است. فاصله بین جلسات از 2 هفته تا یک ماه می باشد. در این زمان پوسته های ایجاد شده توسط پلاسما به صورت طبیعی ریخته و پوست به حالت طبیعی برمی گردد که برای انجام مجدد پلاسما آماده است.

 

مراقبت های لازم پس از انجام پلاسما جت

هرچه بیشتر به توصیه های پزشک بعد از انجام عمل پلاسما جت عمل کنید نتایج بهتری را تجربه کرده و ضمناً نتایج ماندگارتر خواهند بود. بنابراین مراقبت بعد از انجام پلاسما جت اهمیت زیادی دارد و باید مو به مو انجام شوند. اولین و مهم ترین نکته ای که باید به آن عمل کنید این است که بعد از انجام پلاسما جت تا 24 ساعت به هیچ وجه از مواد آرایشی استفاده نکنید. در صورت عدم توجه به این نکته نتیجه مطلوبی نمی گیرید و دچار عوارض خواهید شد.

نقاطی که توسط پلاسما جت روی پوست شما ایجاد شده اند نباید هیچ فشاری وارد شود تا اینکه به صورت طبیعی بهبود یابند. بنابراین به هیچ وجه وسوسه نشوید که خودتان این نقاط را دستکاری کنید.

اگر بعد از پلاسماجت برای برخی نواحی خاص مانند بینی، پزشک نسخه ای برایتان تجویز کرد بلافاصله بعد از انجام کار تهیه کرده و مصرف آن را شروع نمایید. ممکن است برای ایجاد نتایج بهتر و بهبود سریع تر پزشک برخی از کرم های موضعی استروئیدی را برایتان تجویز کند. در صورت تجویز، مصرف به موقع این کرم ها از اهمیت بالایی برخوردار است و پزشک نیز روی این نکته تأکید خواهد کرد.

بعد از آنجا پلاسما جت نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید و تا دو هفته باید به این نکته توجه کامل داشته باشید. زیرا پوست تحریک شده است و احتمال آسیب هایی مانند چروک عمیق و یا ایجاد لک وجود دارد. در صورتی که مجبور شدید در برابر نور آفتاب قرار بگیرید حتما از عینک و کلاه آفتابی استفاده کنید.

بعد از انجام این روش تا 2 هفته نباید دوش آب گرم بگیرید و یا از سونا استفاده کنید.

بهتر است تا زمان بهبودی کامل از رانندگی پرهیز کنید. زیرا به دلیل ایجاد زخم های سطحی و ورم احتمال حواس پرتی هنگام رانندگی وجود دارد.

 

سخن آخر

روش پلاسما جت یکی از روش های زیبایی بسیار عالی است که جایگزین مناسبی برای عمل های مشابه مانند جراحی بینی، جراحی پلک، لیفت کردن صورت به روش های مختلف و موارد دیگر می باشد. این روش عوارض بسیار محدود و کوتاه مدتی دارد. اما مهم این است که حتما توسط یک متخصص حاذق انجام شود. به علاوه بعد از آن باید کاملا به توصیه های پزشک عمل کنید تا بهترین نتیجه را از انجام این روش به دست آورید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
Call Now Button