آموزش پاکسازی حرفه ای پوست

آموزش پاکسازی حرفه ای پوست

پاکسازی حرفه ای پوست

پاکسازی حرفه ای پوست شامل لایه برداری قوی، حذف تمامی آلودگی های سطحی، عمقی و ماساژ پوست می شود. زمان تقریبی پاکسازی حرفه ای تقریبا 50 تا 90 دقیقه خواهد بود. این پروسه از سه مرحله اصلی تشکیل می شود: 1) پاکسازی پست، 2) ماساژ و 3) تغذیه. هریک از این مراحل برای شادابی و افزایش خاصیت ارتجاعی پوست بسیار حائز اهمیت هستند.

در مرحله پاکسازی، سطح پوست با کمک محصولات خاص تمیز می شود. این محصولات بر اساس نوع پوست (خشک، چرب یا مختلط) انتخاب می شوند. در این مرحله به منظور باز کردن منافذ پوست و تخلیه آلودگی های عمیق تر از بخور استفاده می شود.

ماساژ مرحله ای است که در طی آن، منافذ پوست مجددا بسته می شوند. ماساژ باعث ریلکس شدن عضلات صورت و درنتیجه بازگشت پوست به حالت قبل خواهد شد. برای ماساژ صورت معمولا از روغن ها یا محصولات مخصوص و تکنیک های ماساژ مختلف استفاده می شود. در مرحله تغذیه پوست های پاکسازی شده از ماسک های مغذی بر اساس نوع پوست استفاده می شود.

 

نحوه پاکسازی حرفه ای پوست

پاکسازی پوست از جمله روش های آرامش بخش برای لایه برداری و آب رسانی به پوست است. این روش می تواند پوست شما را روشن، زیبا و بسیار جذاب کند. دلایل مختلفی برای پاکسازی حرفه ای پوست وجود دارند: پوست تمیزتر، نیاز به آب رسانی، جلوگیری از پیری و چین و چروک پوست. در ادامه این مطلب جزئیات بیشتری در خصوص مراحل پاکسازی حرفه ای پوست در اختیار شما قرار خواهیم داد تا بتوانید با آمادگی کامل برای پاکسازی اقدام کنید.

  1. گفتگو در خصوص پاکسازی حرفه ای پوست

اولین مرحله پاکسازی حرفه ای شامل گفتگو با مشتری در خصوص هدف آنها برای انجام پاکسازی است. شما باید اطلاعات کافی در خصوص نوع پوست و انتظارات آنها کسب کنید. علاوه بر این، با گفتگو در خصوص روش استخراج می توانید از حد تحمل مشتریان آگاه شوید. استخراج یکی از مراحل اصلی پاکسازی است؛ لیکن برخی پوست ها به حدی حساس هستند که ممکن است این مرحله تاثیر مثبتی بر آنها نداشته باشد.

  1. بستن موها پیش از شروع پروسه

پیش از شروع پاکسازی، موهای مشتری خود را ببندید تا از خیس شدن مو جلوگیری شود. توجه کنید که موها نباید خیلی محکم یا شل بسته شوند؛ درصورت محکم بستن مو، پروسه پاکسازی دیگر آرامش بخش نخواهد بود و احتمال سردرد نیز وجود دارد. از سوی دیگر، شل بودن موها نیز باعث می شود محصولات به داخل مو نفوذ کرده و موجب ناراحتی مشتری شوند.

  1. انتخاب محصول مناسب برای پاکسازی حرفه ای

پس از اطمینان از راحتی و آرامش خیال مشتری می توانید به تحلیل و بررسی نوع پوست بپردازید. چشم ها را با یک ماسک چشم خنک ببندید و با استفاده از یک لامپ پرنور و ذره بین، پوست را بررسی کنید. سپس با توجه به نوع پوست، محصول مناسب برای پاکسازی حرفه ای پوست و رسیدن به بهترین عملکرد را انتخاب کنید.

  1. پاکسازی پوست مشتری

پس از بررسی و تحلیل پوست و تعیین شرایط و نوع پوست، باید پوست را با استفاده از مناسب ترین پاک کننده تمیز کنید. این مرحله از پاکسازی بسیار حائز اهمیت است. پاک کننده های صورت با فرمولاسیون مختلف در دسترس هستند و از آنزیم ها و اسیدهای هیدروکسی متنوع برای روشن سازی پوست و یا حتی جلوگیری از التهاب و تاول استفاده می شود.

  1. لایه برداری پوست

معمولا لایه برداری پوست پس از پاکسازی یا همزمان با ماسک گذاری انجام می شود. این مرحله برای متخصصان زیبایی بسیار اهمیت دارد زیرا محصولات لایه بردار تنها برای متخصصان زیبایی دارای مجوز در دسترس خواهند بود. آموزش و کسب اطلاعات علمی در خصوص مواد شیمیایی استفاده شده در لایه بردارها،  نحوه واکنش این مواد و تاثیر آنها بر پوست بسیار ضروری است. لایه بردارها به صورت مکانیکی، شیمیایی و یا هر دو تولید می شوند. عدم توجه به دستورالعمل های تولید کننده و اطلاع از مواد موجود در لایه بردار می تواند عواقب بسیار سنگینی برای شما و مشتری شما داشته باشد.

  1. ماساژ عضلات صورت

مرحله بعد، ماساژ عضلات صورت است. برای ماساژ صورت با استفاده از سر انگشتان خود به آرامی پوست را فشار داده و دستان خود را به سمت گوش ها حرکت دهید. علاوه بر این می توانید دست خود را به حالت چرخشی حرکت دهید یا پوست بیشتر تحریک شود. با استفاده از این روش های ساده ماساژ می توانید ظاهری نو به پوست ببخشید.

 

نحوه پاکسازی حرفه ای پوست

 

  1. استفاده از ماسک صورت

معمولا از ماسک های صورت در مراحل پایانی پاکسازی حرفه ای پوست استفاده می شود. ماسک ها با فرمولاسیون و به شکل های مختلف در دسترس هستند. عموما، ماسک های گلی برای جذب چربی اضافی پوست بسیار مناسب هستند. ماسک های کرم مانند برای رفع خشکی پوست استفاده می شوند و از ماسک های ژل مانند برای برطرف کردن مشکلاتی چون کمبود آب استفاده می شود. برای قرار دادن ماسک بر پوست از نوعی براش نرم استفاده کرده و با حرکت سبک و آرامش بخش براش، ماسک را از ناحیه گردن به سمت صورت پخش کنید.

  1. ماساژ سر

پس از قرار دادن ماسک بر صورت، مشتری خود را رها نکنید. در این موقعیت شما می توانید با باز کردن موها، به ماساژ عضلات سر بپردازید و تا اتمام زمان تعیین شده برای نگه داشتن ماسک بر صورت صبر کنید. برای ماساژ سر، چند قطره روغن بر سر انگشتان خود قرار داده و سر را با حرکات چرخشی و کوچک دست ماساژ دهید. این کار آرامش بیشتری به مشتری شما خواهد داد.

  1. استفاده از مرطوب کننده و ضدآفتاب

آخرین مرحله پاکسازی حرفه ای پوست، پیش از اعمال مرطوب کننده، شامل استفاده از تونر، سرم، روغن های صورت، اسانس ها، ویتامین ها و رتینول می شود. این سرم ها می توانند برخی مشکلات خاص پوستی، از جمله سرخی پوست، تاول و چین و چروک را کاهش دهند. مرطوب کننده ها نیز نوعی لایه محافظتی بر پوست درست می کنند؛ از اینرو از مرطوب کننده ها پس از اتمام پاکسازی استفاده می شود. پس از استفاده از مرطوب کننده، ضدآفتاب را به پوست اضافه کنید. در این موقعیت بهتر است از ضدآفتاب هایی با SPF30 یا بیشتر استفاده شود تا پوست در مقابل اشعه UV مقاومت بیشتری داشته باشد.

 

ماساژ سر

 

نتیجه گیری

پاکسازی حرفه ای پوست دارای سه مرحله اصلی (پاکسازی، ماساژ و تغذیه) می شود. با این حال، برای رسیدن به بهترین عملکرد در طی پاکسازی حرفه ای صورت باید به نکات و جزئیات بیشتر توجه کرد. برای مثال، آرامش مشتری شما می تواند تحت تاثیر عوامل مختلف قرار گیرد. هرچه آرامش ذهنی و فیزیکی مشتری بیشتر باشد، رضایت آنها از پروسه نیز بیشتر خواهد بود. از سوی دیگر، پاکسازی حرفه ای نیاز به ابزار و محصولات خاصی دارد که عدم آگاهی کامل در خصوص محتویات و نحوه استفاده از آنها می تواند به شدت بر پوست تاثیر گذاشته و علاوه بر زیرسوال بردن شما، دوره ترمیم پوست را افزایش دهد. از اینرو، آمادگی و اطلاع کامل از نحوه پاکسازی حرفه ای پوست برای متخصصان زیبایی و آرایشگران بسیار ضروری خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

*

code

فهرست
Call Now Button